Jaki hydrofor do codziennego użytku. Który sprawdzi się w domu?

HYDROFOR

Pielęgnując przydomowy ogród czy działkę rekreacyjną przede wszystkim musimy zadbać o jej nawodnienie. W zależności od tego jakiego rodzaju jest źródło wody: instalacja wodna, woda deszczowa czy może oczko wodne musimy wybrać odpowiednie urządzenie. Jeżeli do źródła wody mamy więcej niż 5 metrów w dół i chcemy mieć wodę ze stałym ciśnieniem musimy na działce zamontować hydrofor. Hydrofor umieszcza się w pobliżu zbiornika w osłoniętym, zabudowanym miejscu i za pomocą węży pobiera się i dostarcza wodę z zadanym ciśnieniem na wybranym dystansie.

 

JAK DZIAŁA HYDROFOR

Hydrofor to nic innego jak pompa ogrodowa ze zbiornikiem, w którym znajduje się gumowa membrana. Pompa pompuje wodę, która wpływając do membrany napełnia ją i rozszerza tworząc ciśnienie. Ciśnie w membranie jest różnicą wytworzona między membraną, a zbiornikiem hydroforu. Ciśnienie reguluje się na manometrze znajdującym się obok włącznika ciśnieniowego.

 

JAKI HYDROFOR WYBRAĆ

W wyborze takiego urządzenia powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wydatek wody oraz pojemność zbiornika. Głębokość z jakiej możemy zasysać wodę mieści się w przedziale od 8 do 10 metrów, a wysokość podawania wody do 40 metrów do góry. Większy zbiornik pozwoli na przechowywanie większej ilości wody oraz mniejsze cykle pracy hydroforu. Przy wyborze hydrofora należy zwrócić uwagę czy dołączony jest osprzęt: końcówki przyłączeniowe, zawór ze smokiem i czy nie będziemy musieli ich dokupić.

 
Brak w magazynie

Hydrofory Do Wody

Hydrofor HY 801

329,00 

URUCHOMIENIE HYDROFORU

Hydrofor należy umieścić obok ujęcia, z którego pompowana będzie woda. Należy zwrócić uwagę aby hydrofor znajdował się na równym podłożu. Następnie za pomocą końcówek podłączamy węże, pamiętając że wąż ssący musi być zbrojony. W innym przypadku zwykły wąż zostanie zassany przez pompę i pompa nie będzie tłoczyć wodę. Na końcu węża ssącego zakładamy końcówkę przeciw zwrotną dzięki której słup wody nie będzie spadał. Następnie poprzez otwory w pompie zalewamy wąż do momentu aż woda zacznie wylewać się z pompy. Zakręcamy korek i podłączamy wąż, którym będziemy podawać wodę.

 

FILTRY

Jeżeli woda w studni jest zanieczyszczona, warto zamontować specjalne filtry, które uchronią zarówno pompę, jak i zawory przed zapchaniem. Taka dodatkowa ochrona wpłynie na to, że cała instalacja będzie działała sprawnie przez dłuższy czas i nie będzie wymagana jej dodatkowa obsługa.